اسید سیتریک خشک

اسید سیتریک خشک

اسید سیتریک خشک 

موارد مصرف و کاربرد اسید سیتریک:

سیتریک اسید (جوهر لیمو) در صنایع غذایی به طور بسیار گسترده ای استفاده می شود. دارا بودن خصوصیت هایی مانند حلالیت بالا در آب، ترش کنندگی و ایجاد طعم دلپذیر، خواص بافری و غیر سمی بودن آن در حجم زیاد باعث افزایش کاربرد وسیع آن شده است و حدود 70درصد از این اسید و نمک‌ هایش در صنایع غذایی استفاده می‌شود.

 در نوشابه‌سازی برای ایجاد طعم ترش و مطبوع و نیز برای بازدارندگی فعالیت میکروبی و تنظیم اسیدیته به کار می‌رود. برای ایجاد طعم میوه‌ای و تنظیم pH در ژله‌‌ها، مرباجات و دسرها نیز از این اسید استفاده می‌شود.

 

اسید سیتریک عمدتا به عنوان یک نگهدارنده مواد غذایی و ادویه های غذایی استفاده می شود. نمک های سیترات با فلزات مختلف به عنوان یک ماده غذایی در افراد بیمار استفاده می شود. از خواص باتری سیترات برای کنترل pH در پاک کننده های خانگی استفاده می شود. اسید سیتریک به دلیل توانایی شکل گیری کلات با فلزات در ترکیب با مواد شوینده استفاده می شود. با ترکیب با یون های فلزی از تداخل آنها در اجزای شوینده جلوگیری می کند. اسید سیتریک نیز در داروهای دارویی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان ماده ای مطمئن برای استفاده در مواد غذایی شناخته می شود.

اسید سیتریک یا جوهر لیمو یکی از اسیدهای آلی است که در لیموترش و پرتقال وجود دارد. نام آن آیوپاک است و فرمول شیمیایی آن C6H8O7 می باشد. این اسید توسط دانشمند ایرانی جابر بن حیان کشف گردید یکی از ساده‌ترین روش هایی که برای تولید آن بکار می‌رود استفاده از قارچ آسپرژیلوس نایجر است. جوهر لیمو اسید سیتریک یا جوهر لیمو یکی از اسیدهای آلی است در لیموترش و پرتقال وجود دارد. یکی ازعمده ترین کشورهای تولید کننده آن کشور چین میباشد . اسید سیتریک در صنایع نوشابه ، آبمیوه ، آرایشی و بهداشتی و ... داروئی استفاده میگردد . اسید سیتریک در دو نوع " مونوهیدرات ( آبدار ) " و " آن هیدروز ( اسید سیتریک خشک یا بدون آب ) " بصورت پودر کریستال تولید شده و عموماً در کیسه های کاغذی و چند لایه بسته بندی میگردد .