Aspartame

آسپارتام

آسپارتام به عنوان یک افزودنی غذایی با هدف شیرین کردن محصولات با ویژگی پایین بودن کالری به محصولات غذایی خاصی اضافه می شود. علت کم کالری بودن این محصول را می توان این گونه توضیح داد: آسپارتام نسبت به شکر حدود 200 برابر شیرین تر است، به همین دلیل برای شیرین کردن محصول به میزان مشخص مقدار بسیار کمی آسپارتام نسبت به شکر نیاز است.

FDA در سال 1981 استفاده از آسپارتام را با رعایت شرایطی خاص برای شیرین کردن مواد غذایی تصویب کرد و اغلب از این ماده برای شیرین کردن محصولاتی مانند آدامس، غلات مورد استفاده در صبحانه ها، نوشیدنی های گازدار و ... استفاده می شود. با توجه به ویژگی آسپارتام که در گرما پایدار نبوده و طعم شیرین خود را در گرما از دست میدهد برای محصولاتی که نیاز به پخته شدن دارند، مناسب نیست.

طبق تحقیقات صورت گرفته آسپارتام ماده ای بی خطر برای تمام افراد معرفی شده است. اما افرادی که به بیماری PKU مبتلا هستند، مقدار زیادی فنیل آلانین در خون خود دارند و از آنجا که بدن آنها نمی تواند این ماده را هضم کند، می بایست مصرف این ماده را در رژیم غذایی خود کنترل نمایند. با توجه به اینکه فنیل آلانین یکی از دو جزء اصلی آسپارتام است، توصیه می شود به دلیل سمی بودن آسپارتام برای بیمارن مبتلا به بیماری PKU از مصرف آن خودداری نمایند.

02177738301