Benzotriazole| بنزو تری آزول

بنزو تری آزول

بنزو تری آزول حاصل واکنش ارتوفنلین دی آمین با سدیم نیتریت و استیک اسید است. این ماده شیمیایی دارای یک حلقه پنج عضوی است و سه اتم نیتروژن متصل به هم نیز به این حلقه بنزن پیوند خورده اند. اگر یک گروه متیلن به این حلقه اضافه شود مشتقات متیل یا تولیل تریازول حاصل می شود.
بنزو تری آزول متناسب با مقدار اسیدیته محیط به سه شکل متفاوت پروتونه شده BTAH2+، یا BTAH و یا BTA− وجود دارد.
 
بنزو تری آزول
 
بنزو تری ازول جزء مواد شیمیایی است که به عنوان لیگاند جهت تشکیل کمپلکس استفاده می شود و در صنعت کاربردهای بسیاری دارد که رایج ترین آن جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی فلزات است. 
 این ماده شیمیایی یک مهار کننده خوردگی برای فلزاتی مانند مس و آلیاژهای آن، نقره، آلومینیوم، کبالت و روی است که نسبتا محلول در آب بوده و به راحتی قابل تجزیه نیست.
مس به دلیل قابلیت رسانایی بالایی که دارد، طیف وسیع و متنوعی از کاربردها را شامل می شود. به عنوان مثال در حوزه الکترونیک و ابزارهای مرتبط به آن، در سیم و کابل، در موتورهای الکتریکی و کاربردهای ضد میکروبی کاربرد دارد.
برای جلوگیری از تاثیرات خوردگی در محیط های خنثی و یا بازی که اغلب در مس ظاهر می شود می توان از غشای نازک بنزوتری آزول با هدف ایجاد پوششی نامحلول، قوی و دوبعدی بر روی سطح فلز مس کمک گرفت که تاثیر این غشا برای مدت زمان طولانی باقی می ماند.
علاوه براین، از بنزو تری آزول برای دیگر فلزات به ویژه در سیستم های خنک کننده آب و دیگر خنک کننده ها به عنوان محافظ استفاده می شود، در تصفیه آب صنعتی و در روان کننده ها برای حفاری ها و ... نیز کاربرد دارد. به عنوان ماده افزودنی در  ضد یخ و دیگر سیستم های گردش آب، در کاغذهای بسته بندی محافظ، روان کننده ها و شوینده های قلیایی، تثبیت کننده نور ماوراء بنفش در پلاستیک ها استفاده می شود. 
 
 
 

 

   قیمت بنزو تری آزول

 
شرکت بازرگانی کیمیا فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی مصرفی در صنعت، اقدام به عرضه تمام مواد شیمیایی موجود به صورت عمده و با قیمتی مناسب کرده است. این شرکت با خرید مستقیم بنزوتری آزول از چین از تامین کنندگان اصلی این ماده شناخته می شود و شما می توانید جهت آگاهی از قیمت بنزو تری آزول، خرید به صورت عمده و دریافت مجوز مصرف آن با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
 
 
            021-77738301
            021-77738302
            021-77738303
 
 

ویژگی های بنزو تری آزول

 
فرمول مولکولیC6H5N3
جرم مولی 119.13 g/mol
شکل ظاهریپودر کریستالی سفید رنگ
حلالیت در آب1-5 g/l (at 23.7°C)
چگالی1.36 g/cm³
دمای جوش204°C
دمای ذوب98.5°C
 
این محصول اغلب در چهار نوع مختلف گرانول، گرانول ریز، ورقه ای و کریستالی به فروش می رسد که در صورت نگهداری صحیح می تواند تا 12 ماه عمر مفید داشته باشد. بنزو تری ازول اغلب در کیسه های 25 کیلوگرمی بسته بندی می شود، البته با توجه به تقاضای خریدار کیسه های 100 کیلوگرمی و 500 کیلوگرمی نیز برای بسته بندی وجود دارد.
بنزو تری ازول با کیفیت های متفاوتی در بازار تولید می شود با توجه به حساسیت در نوع کاربرد این ماده شیمیایی، کیفیت بالای آن اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین توصیه  می شود مقدار مورد نیاز خود را از تامین کنندگان معتبر تهیه نمایید. شرکت بازرگانی کیمیا، بنزو تری ازول مورد نیاز را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به شما عرضه میکند. 
02177738301