Phosphoric acid | خرید اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک 85% مخزنی

اسید فسفریک ماده ای معدنی است و به عنوان اسیدی ضعیف در صنعت استفاده می شود. این اسید فاقد رنگ و بو است و قوامی مشابه شربت دارد که با نام های دیگری چون اسید اورتو فسفریک ، اسید معدنی سه پروتونه، اسید فسفریک سفید و محلول اسید فسفریک شناخته می شود.

ساختار مولکولی فسفریک اسید

 

فسفر به طور طبیعی در برخی مواد غذایی مانند تخم مرغ، ماهی، آجیل و ... وجود دارد. اسید فسفریک نمونه ای از اسیدهای خورنده است که در تماس با ترکیبات آلی گاز سمی تولید می کند. فسفریک اسید دارای مقدار کمی فسفر معدنی است و به طور طبیعی مقداری فسفر در استخوان ها و دندان های انسان وجود دارد.

در کنار خواص و ویژگی های اسید فسفریک به دلیل قیمت مناسب آن در صنایع غذایی کاربرد فراوانی دارد و اغلب به عنوان افزودنی E338 در محصولات غذایی شناخته می شود. اسید فسفریک خوراکی در تولید روغن های نباتی، تولید نوشابه های گازدار، خوراک دام و مکمل غذای دام و طیور کاربرد دارد.

 

فسفریک اسید را به نوشابه ها اضافه می کنند تا طعمی تندتر داشته باشد، بنابراین با مصرف روزانه نوشابه مقداری فسفریک اسید در رژیم غذایی شما وجود دارد. گفتنی است تحقیقات نشان داده اند فسفریک اسید موجود در نوشابه ها باعث تضعیف استخوان و یا حتی پوکی استخوان نمی شود، البته اطلاعات دقیق و درستی مبنی بر بی خطر بودن فسفریک اسید برای بدن انسان وجود ندارد .

 

 

از آنجا که در تمام نوشابه های موجود در بازار فسفریک اسید وجود ندارد، می توانید با بررسی برچسب مواد غذایی روی نوشابه ها دقت بیشتری بر رژیم غذایی خود داشته باشید. علاوه بر انواع نوشابه، بسیاری از نوشیدنی های ورزشی، چای ها و نوشیدنی ها با طعم میوه در ترکیبات خود فسفریک اسید با گرید خوراکی دارند.

 فسفر عاملی ضروری برای رشد گیاهان شناخته شده است، زیرا انرژی لازم برای اکثر واکنش های موجود در سلول های زنده را فراهم می آورد. درنتیجه بیشترین کاربرد تعریف شده برای اسید فسفریک استفاده از آن در تولید کودهای شیمیایی است. اضافه کردن کودهای فسفاتی به خاک، رشد گیاهان را بهبود داده و حتی اضافه کردن آن به آب باعث افزایش رشد گیاهان آبزی می شود.

از این اسید جهت تمیز و زبر کردن سطح دندان ها در دندان پزشکی استفاده می شود. علاوه براین به دلیل دارا بودن تعداد یون هیدروژن بالا، اسید فسفریک را به عنوان کاتالیزگر در ساخت آسپرین به کار می برند.

علاوه براین در لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف به ویژه در محصولات مراقبت پوست جهت تنظیم PH محصولات از این اسید استفاده می شود. به عنوان اکسید کننده در تولید کربن فعال و کاتالیزور در فرایند هیدراتاسیون آلکن ها استفاده می شود.

نمک اسید فسفریک به منظور اصلاح پروتئین و تغییر PH با هدف افزایش کیفیت محصولات لبنی استفاده می شود. فسفات های مشتق شده از این اسید در پنیر باعث صاف و یکدست شدن محصولات و افزایش ماندگاری آن می شود.

از کاربردهای مهم اسید فسفریک در صنعت، زدودن زنگ آهن از سطح فلزات است. این اسید می تواند اکسید آهن موجود بر سطح فلزات را به فسفات های محلول تبدیل نماید. از این فسفات های آهن تولید شده با رنگ سیاه به عنوان عامل ضدخوردگی استفاده می شود.

 

 

 

 

  

 قیمت اسید فسفریک صنعتی مخزنی

 

بازرگانی کیمیا ازجمله تامین کنندگان معتبر مواد شیمیایی صنعتی و خوراکی است که همواره کیفیت مواد شیمیایی عرضه شده را اولویت کار خود قرار داده است. با توجه به کاربردهای اسید فسفریک جهت آگاهی از ویژگی های محصول و قیمت اسید فسفریک صنعتی مخزنی و همچنین دریافت آنالیز و مجوز مصرف می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

 

          021-77738301

          021-77738302

          021-77738303

 

 

 

 

ویژگی های شیمیایی فسفریک اسید خوراکی

این اسید خوراکی که مایعی رقیق است ظاهری شفاف و بدون بو دارد و به راحتی در آب حل می شود. می توان گفت اسیدی قوی با PH کمتر از یک است. کیفیت اسید فسفریک با گرید خوراکی به دلیل نوع مصرفی که دارد، برای تولیدکنندگان محصولات غذایی اهمیت زیادی دارد به همین دلیل توصیه می شود در انتخاب تامین کننده این اسید دقت لازم را داشته باشید. بازرگانی کیمیا با هدف تامین تمام مواد شیمیایی مصرفی در صنایع غذایی و دیگر صنایع، کیفیت را اولویت اصلی خود قرار داده است.

 

روش های تولید فسفریک اسید

  • فرایند تر: فسفریک اسید از فلوئورآپاتیت که یکی از کانی های فسفات است و با افزودن سولفوریک اسید غلیظ با خلوص پایین تولید می شود. روش تر رایج ترین روش تولید اسید فسفریک است. در این روش حجم اسید تولید شده بالا بوده ولی با وجود هزینه بالایی که برای تولید به همراه دارد محصولی با درجه خلوص پایین تولید می شود. درصورت خالص سازی اسید حاصل می توان از آن در تولید ترکیبات شیمیایی تجاری استفاده نمود. این واکنش فسفریک اسید، کلسیم سولفات و دیگر ناخالصی های نامحلول را تولید میکند.
  • فرایند حرارتی : در این روش فسفر عنصری ماده اولیه است که از کنسانتره سنگ فسفات با کک و کوارتز در کوره الکتریکی حاصل می شود. فسفر حاصل با اکسیژن هوا اکسید شده و درنهایت پنتا اکسید حاصل با جذب کردن آب، فسفریک اسید تولید میکند.
02177738301