Acesulfame Potassium| قیمت آسه سولفام پتاسیم

آسه سولفام پتاسیم

آسه سولفام پتاسیم به عنوان شیرین کننده مصنوعی که کالری بسیار کمی دارد به بازار عرضه می شود. این ترکیب شیمیایی حدود 200 برابر ساکاروز قدرت شیرین کنندگی دارد و به همین دلیل کالری کمتری را در محصولات افزوده شده، به وجود می آورد.

آسه سولفام پتاسیم به صورت پودر کریستالی سفید رنگ است و از نظر قدرت شیرین کنندگی مشابه آسپارتام رفتار میکند. این ترکیب برخلاف آسپارتام در حرارت بالا پایدار و حتی در شرایط اسیدی و بازی پایدار است ولی از آنجا که در غلظت های بالا می تواند طعم تلخ ناچیزی را ایجاد کند هرگز به تنهایی استفاده نمی شود. می توان آسه سولفام پتاسیم را با دیگر شیرین کننده ها مانند آسپارتام استفاده نمود.

با توجه به اینکه آسه سولفام پتاسیم در بدن تجزیه نمی شود و بدون هیچ تغییری از بدن دفع می شود به راحتی می توان از آن در انواع مختلف محصولات غذایی با طعم شیرین استفاده کرد. از موارد مصرف این ترکیب می توان به دسرها و پودینگ ها، نوشیدنی ها و نوشابه های گازدار، شیرینی ها و آبنبات ها و حتی محصولات پخته شده اشاره نمود.

 

ساختار مولکولی آسه سولفام پتاسیم

 

مزیت های آسه سولفام پتاسیم

  • کاهش کالری: با توجه به اینکه این ترکیب در بدن تجزیه نمی شود، فاقد کالری است، بنابراین با جایگزین کردن این ترکیب به جای قند در محصولات غذایی در کنار داشتن طعم شیرین مورد نیاز به راحتی می توان مقدار قابل توجهی از کالری را کاهش داد.
  • پایداری در دمای بالا: با توجه به اینکه آسه سولفام پتاسیم در دمای بالا تغییری نمی کند و طعم شیرین خود را حفظ میکند، در محصولات غذایی تهیه شده در دمای بالا کاربرد دارد. با توجه به ویژگی گفته شده از این ترکیب می توان در نوشیدنی های پاستوریزه هم استفاده نمود.
  • ماندگاری بالا: همان طور که گفته شد این ترکیب ماندگاری خوبی در شرایط دمایی بالا و اسیدی و بازی دارد.
  • طعم شیرین و مشخص: آسه سولفام پتاسیم طعم شیرین واضح و مشخصی دارد که به سرعت حس شده ولی ماندگاری زیادی ندارد. با افزودن این ترکیب به محصولات غذایی و نوشیدنی ها طعم و مزه دیگری به آنها اضافه نمی شود.
  • بی خطر برای دندان ها: این ترکیب تاثیری بر پوسیدگی دندان ها ندارد.
02177738301