Phosphoric acid 85% | قیمت اسید فسفریک خوراکی

اسید فسفریک 85% گالنی

فسفریک اسید که با نام اورتو فسفریک اسید نیز شناخته می شود مهم ترین اسید فسفر است و برای تولید نمک فسفات مورد نیاز در کودهای شیمیایی کاربرد دارد. علاوه بر کودها درتهیه مشتقات آلبومین، صنعت نساجی، تولید شکر کاربرد داشته و در صنایع غذایی نیز به عنوان طعم دهنده اسیدی و میوه ای در محصولات وجود دارد.

اسید فسفریک خالص به صورت جامد کریستالی است درحالی که غلظت پایین تر آن مایع بی رنگ با غلظتی مشابه شربت است.

با توجه به جایگزینی یک، دو یا سه اتم هیدروژن سه نوع نمک از اسید فسفریک حاصل می شود. نمک های مهم فسفات عبارتنداز:

سدیم دی هیدروژن فسفات : برای کنترل اسیدیته محلول ها استفاده می شود
دی سدیم هیدروژن فسفات : در تصفیه آب به عنوان جداکننده ی کاتیون های فلزی با بار زیاد کاربرد دارد
تری سدیم فسفات : در صابون ها و مواد شوینده کاربرد دارد
کلسیم دی هیدروژن فسفات : ماده اصلی کود است
کلسیم مونوهیدروژن فسفات : عامل کنترل کننده برای نمک و شکر است.

 

 

 

 

 

 

اسید فسفریک خوراکی

مولکول های اسید فسفریک در شرایط مناسب و غالبا در دمای بالا برای تشکیل مولکول های بزرگتر با هم واکنش می دهند. بنابراین دی فسفریک اسید یا پیروفسفریک اسید از دو مولکول فسفریک اسید و یک مولکول آب کمتر تشکیل می شود.

 ساختار مولکولی فسفریک اسید

 

 


خرید فسفریک اسید


اسید فسفریک خوراکی 85درصد معمولا برای کنترل و تنظیم PH در انواع غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود. همانند تمام مواد شیمیایی مصرفی در صنعت، برای فسفریک اسید 85 درصد نیز در تولید، حمل و نقل و کنترل آن برخی نکات ایمنی را باید رعایت نمود. با توجه به اینکه این نوع از فسفریک اسید در صنایع غذایی کاربرد دارد، میزان کیفیت آن برای تولیدکنندگان محصولات غذایی اهمیت زیادی دارد، بنابراین اعتبار شرکت عرضه کننده جهت خرید اسید با کیفیت بالا اهمیت دارد. شرکت بازرگانی کیمیا با ارائه مناسب ترین قیمت ها، کیفیت عالی در محصولات شیمیایی را هدف خود قرار داده است.

 

           021-77738301

           021-77738302

           021-77738303

 

 

ویژگی های اسید فسفریک

 

فرمول مولکولیH3PO4 or H3O4P
جرم مولی97.995 g/mol
شکل ظاهریمایعی غلیظ بدون رنگ و بو
حلالیت در آب548g در 100 گرم آب در دمای 20 °C
چگالی1.9 g/cm³
اسیدیته1.5
دمای جوش407 °C
دمای ذوب42.4 °C

 

ایمن بودن فسفریک اسید خوراکی

نمی توان فسفریک اسید 85 درصد با گرید خوراکی را به عنوان اسیدی خطرناک برای مصرف کنندگان معرفی کرد. درصورت ترکیب صحیحی از فسفریک اسید خوراکی در مواد غذایی، این اسید کاملا بی خطر است. PH فسفریک اسید خوراکی کمتر از 1 است و درنتیجه باید توسط متخصصان دارای مجوز توزیع شود. بازرگانی کیمیا شرکتی فعال در حوزه مواد شیمیایی، تمام مواد شیمیایی مصرفی در صنعت را با قیمت مناسب و مجوز مصرف عرضه میکند.

از فسفریک اسید خوراکی 85% بیشتر در تولید نوشابه های گازدار استفاده می شود. علاوه براین تولیدکنندگان محصولات غذایی از این اسید در تولید سس سالاد و برخی دسرها به منظور افزایش ماندگاری طعم غذا در زمان نگهداری در یخچال ها استفاده می کنند. با توجه به کاربرد این اسید در صنایع غذایی همواره مقداری فسفریک اسید در رژیم غذایی شما وجود دارد ولی به طور قطع مضر بودن این ماده برای سلامتی انسان ثابت نشده است.

 

روش های تولید فسفریک اسید

فسفریک اسید را می توان به دو روش مرطوب و حرارتی تولید نمود. در روش حرارتی محصول با درصد خلوص بالاتری تولید می شود اما با توجه به نوع فرایند انرژی زیادی را مصرف میکند، در روش مرطوب نیز اسید فسفریک با درصد خلوص پایین تری تولید شده ؛ اغلب برای تولید کود از آن استفاده می شود.

می توان گفت روش رایج تولید فسفریک اسید خوراکی، فرایند تر است. از آنجا که منشا تولید اسید در این روش سنگ معدن فسفات است درصد خلوص محصول تولیدی بسیار پایین بوده، می بایست عملیات خالص سازی نیز انجام شود.

 

کالاهای جایگزین فسفریک اسید

فسفریک اسید محصولی استراتژیک است که برای آن تا به حال جایگزینی تعریف نشده است. اگر خاصیت نگه دارندگی فسفریک اسید خوراکی مد نظر باشد می توان از اسیدهایی مانند اسید سیتریک آبدار و اسکوربیک اسید به عنوان جایگزین استفاده نمود. در انواع نوشابه ها به دلیل خاصیت طعم دهندگی و نگه دارندگی  اسید فسفریک مورد استفاده قرار می گیرد، می توان از موادی چون سیتریک اسید، تارتاریک اسید و اسکوربیک هم استفاده شود ولی چون قدرت اسید فسفریک بیشتر است به مقدار کمتری نسبت به جایگزین های دیگر نیاز است تا ویژگی های مد نظر را در محصولات ایجاد نماید.

02177738301